"Ale Imprezy!" - Imprezy - kluby - Wrocław
Alibi

Adres klubu:alibi

ul. Grunwaldzka 67, Wrocław

telefon: 71 328 29 53

Historia ALibi zaczyna się w styczniu 1998 roku, kiedy to dwóm zapaleńcom udało się spełnić swoje marzenia i otworzyć klub muzyczny.

Naszym zdaniem klub Alibi należy do jednych z lepszych klubów muzycznych we Wrocławiu. Klub posiada świetną scenę i wyposażenie. W odróżnieniu od wielu lokali w których stoły i krzesła nabywane są w antykwariatach (co oczywiście też ma swój klimat) Alibi jest w całości wyposażone w robione na wymiar kanapy i loże.  Nie ma tam żadnej prowizorki.

Alibi posiada bardzo dobrą scenę. Jest wyraźnie oddzielona od części barowej i stolików. Scena wyposażona jest w “światła dyskotekowe”, które ogólnie nieźle działają. Czasami niestety sprawiają wrażenie jakby człowiek był na wiejskiej imprezie disco polo. Prawdopodobnie przydałaby się lepsza kula lustrzana, ale ogólnie jest ok, zwłaszcza biorąc pod uwagę że kolorowych światełek nie uświadczymy w wielu klubach (ale to też nie zawsze jest wada).

W centralnej części sceny jest aparat puszczający od czasu do czasu dym – kolejna kwestia, której w wielu klubach nie zobaczymy. Fajna sprawa. Problemy z dymem są w zasadzie dwa. Po pierwsze dym “rozpyla się” tylko w części środkowej, także przy scenie  efektu zadymienia już się za bardzo nie uświadczy. Po drugie dym ten pachnie jak uszkodzone kadzidełko zapachowe. Gdyby do tego dymu dodali jakąś substancję zapachową to już byłoby bardzo dobrze, ale i tak nie jest źle. Sam fakt, że jest dym świadczy o tym, że scena nie jest na siłę wydzielonym miejscem między krzesłami, ale jest przemyślana i zaprojektowana.

Kolejna kwestia to DJ i muzyka. Tutaj można mieć mieszane uczucia. Muzyka ogólnie jest ok. Trochę pomieszanych gatunków muzycznych (przynajmniej wtedy kiedy my byliśmy w klubie): trochę popup’u (MJ), sporo jakichś kawałków muzyki elektronicznej itp. Ogólnie jak ktoś wyznaje powiedzmy tylko RNB to chyba tam nie jest najlepsze miejsce, ale takich miejsc w zasadzie nigdzie nie ma:) DJ widać, że się stara. Po szybszych kawałkach wchodzą wolniejsze – wolniejsze same w sobie, albo celowo spowolniane nieco przez DJa. Efekt w sumie jest niezły, bo na parkiecie nie da się zmęczyć. Wszystko jest dobrze dopracowane, choć niektórzy mogliby powiedzieć, że nawet za bardzo.

Bar jest dobrze wyposażony, przynajmniej na oko, bo nie przyglądaliśmy się temu klubowi specjalnie pod tym względem. Na pierwszy rzut oka niczego tam nie brakowało, piwo i driki dobre. Piwo lane jest świetnie schłodzone i smakowo dobre.

Klub posiada dobrą klimatyzację. Ochroniarze są ok. Robią to co do nich należy. Co prawda na krótką bójkę na parkiecie nie zareagował nikt, ale goście sami się “pogodzili”, więc chyba nie było potrzeby się wtrącać.

Ogólnie klub jest dobrze zorganizowany i dlatego zostaje przez nas (przynajmniej czasowo) podniesiony w górę na pierwsze miejsce. Polecamy wszystkim szukającym dobrego klubu do potańczenia w okolicach placu grunwaldzkiego.

Źródło: http://alibi.com.pl/

VN:F [1.9.7_1111]
Muzyka
Sala taneczna
Wystrój wnętrza
Jakość piwa/drinków
Jakość obsługi
Ceny
Ogólna ocena klubu
Rating: 4.0/5 (12 votes cast)

2 komentarzy do “Alibi”

  1. kaki mówi:

    Nadchodzi nowy rok imprezowy i zajefajnie ze w poblizu Placu G. jest taki fajny klub. Do zobaczenia na scenie laseczki

  2. imprezowiczka mówi:

    ile trzeba mieć lat żeby wejść? ;)

Dodaj komentarz