"Ale Imprezy!" - Imprezy - kluby - Wrocław
IRLANDZKA NOC w Klubie ŁYKEND

Data i temat imprezy: jrm_jazz-plakat-2011-04-16_wroclaw_mail

16.04.2011, godz. 20:00

IRLANDZKA NOC

Miejsce imprezy:

Klubie ŁYKEND,  ul. Podwale 37/38

50-040 Wrocław

Wstęp:

20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (16.04.)

JRM to jedna z najstarszych, najbardziej doświadczonych i najciekawszych celto-formacji w Polsce. W marcu zespół zagrał 15 koncertów w 11 miastach -- najwięcej ze wszystkich znanych zespołów muzyki irlandzkiej w Polsce. Wśród tych miast nie było Wrocławia i teraz nadarza się okazja by Jigowo-Reelowych Maniaków usłyszeć i zobaczyć w akcji.

Grupa wystąpi 16 kwietnia we wrocławskim ŁYKENDZIE o godzinie 20:00 i zaprezentuje się w projekcie Jigowo-Reelowi Maniacy na jazzowo.

jrm-fromat-druk_wszyscy-koncert

NOTA:

Zepół JRM -- Jigowo-Reelowi Maniacy żyje muzyką celtycką od 21 lat i znany jest jako celt-folkowa formacja łącząca tradycyjne nuty krain celtyckich z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzycznych. Obok wiodących klimatów irlandzkich w repertuarze grupy nie brakuje akcentów szkockich, walijskich i bretońskich. Tym razem Jigowo-Reelowi Maniacy
zaprezentują się w jazzowych interpretacjach standardów celtyckich i kompozycjach własnych okraszonych licznymi improwizacjami.

Jig & Reel Maniacs na jazzowo to słońce i wiatr pod opuszkami palców instrumentalisty dętego (Krzysztof Ryszard Brych: saksofony, flażolety, akordeon, harmonijka ustna); szybkość, precyzja i poruszające brzmienie skrzypka (Tomasz Urban); wyobraźnia, technika i wirtuozeria pianisty (Artur Grudziński); harmonia, spokój i płynność gitarzysty (Michał Jankowski); temperamentny swing i groove perkusisty (Bartek Krawczak) oraz podstawa basowa i głosowe wariacje (Mariusz Sprutta: songi, wokalizy, bajanie).

Poznańska grupa JRM -- Jigowo-Reelowi Maniacy jest silnie związana z Wrocławiem. Skrzypek jest rodowitym Wrocławianinem. JRM występuje też wspólnie z rewelacyjnymi tancerkami z wrocławskiej grupy Ellorien.

1 komentarz do “IRLANDZKA NOC w Klubie ŁYKEND”

  1. celtik mówi:

    Zapowiada sie ciekawie. Przydalyby sie wiecej jakichs linkow do muzyki granej przez zespol.

Dodaj komentarz