"Ale Imprezy!" - Imprezy - kluby - Wrocław
AtmAsfera w Polsce

Data i temat imprezy:

01.06.2011, godz. 20:00

AtmAsfera w Polsce -- Integro Tour

Miejsce imprezy:

Od Zmierzchu do Świtu

ul. Krupnicza 15, 50-057 Wrocław

AtmAsfera gra muzykę etniczną zawierającą elementy folkowe pochodzące z różnych krajów, z ukraińskimi i angielskimi tekstami w połączeniu z językiem starożytnym. W swojej twórczości muzycy chętnie sięgają po formy muzyki klasycznej i współczesnej wraz z  elementami improwizacji.

Starają się wyrażać swoje emocje, myśli, uczucia i szczerze przekazać je słuchaczom. 21 marca miała miejsce polska premiera nowej płyty zespołu „Integro” oraz nowego teledysku:

Myślą przewodnią płyty jest jedność, wewnętrzna harmonia, prawdziwa miłość. Pragnieniem muzyków było ukazanie miejsca integralności, równości i jedności, gdzie wszyscy są zjednoczeni w miłości i zgodzie, a wojny i nienawiść nie istnieją.

Kilka słów o zespole:

laureaci nagrody publiczności Złoty Bączek za najlepszy koncert sceny folkowej na Przystanku Woodstock 2009 zdobywcy 2. nagrody na festiwalu Folkowo 2010, mają za sobą wiele udanych koncertów na pięknych festiwalach:

  • Rozsypaniec w Bieszczadach,
  • SARI w Żorach
  • Etniczne Inspiracje,
  • EtnoPraga i Latający Holender w Warszawie i wiele innych,

Ostatni koncert w Polsce zagrali na styczniowym finale WOŚP 2011 w Toruniu 4. miejsce na międzynarodowym festiwalu Global Battle of the Bands, jedyny ukraiński zespół na festiwalu Moldejazz w Norwegii, główny zespół na ukraińskim festiwalu Trypilskie Kolo i wiele innych festiwali ukraińskich i in.

Strona www:  www.atmasfera.pl

Dodaj komentarz